Liczby od 1 – 100 język niemiecki


Liczby od 1 – 100 język niemiecki.

Liczebniki główne, liczby, numery, cyfry – „Die Zahlen, Nummern, Ziffern” – są nieodłącznym towarzyszem w codziennej komunikacji. Z tego powodu konieczna jest znajomość liczb w każdym języku. Liczebniki  w języku niemieckim początkowo sprawiają uczącym się pewne trudności.  W języku niemieckim liczy się trochę wspak. Powyżej 20 liczymy „21 -jeden i dwadzieścia = einundzwanzig, 22 -dwa i dwadzieścia = zweiundzwanzig,” I w ten sposób tworzymy kolejne liczebniki.

W języku ekonomii, statystyki, biznesu, handlu i polityki liczby zaznaczają swoją obecność. Lubimy wiedzieć ile, za co i jak dużo?  Czy nam się to podoba, czy nie, znajomość niemieckich liczebników  jest koniecznością dla wszystkich mających kontakty z osobami posługującymi się tym językiem. Z racji naszego sąsiedztwa i bliskości krajów niemieckojęzycznych warto uczyć się języka niemieckiego.

Liczby od 1 – 100 język niemiecki – liczebniki główne – pod tym linkiem znajdują się fiszki z liczebnikami w języku niemieckim. Pod fiszkami jest tabela z liczebnikami od 1 – 100. Jeśli ktoś nie próbował uczyć się z fiszek powinien odwiedzić link :  Instrukcja – jak uczyć się z fiszek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *