Liczby od 1 – 100 język węgierski


Liczby od 1 – 100 język węgierski.

WęgryGdy podróżujemy szybko okazuje się, że liczebniki główne, liczby, numery, cyfry są nieodłącznym towarzyszem w codziennej komunikacji. Z tego powodu konieczna jest znajomość liczb w każdym języku. Liczebniki  w języku węgierskim sprawiają uczącym się pewne trudności.  Język węgierski (węg. magyar nyelv) – język należący do podgrupy języków ugryjskich, zaliczanej do podrodziny ugrofińskiej.

Liczby od 1 – 100 język węgierski – link do fiszek.

W języku ekonomii, statystyki, biznesu, handlu i polityki liczby zaznaczają swoją obecność. Lubimy wiedzieć ile, za co i jak dużo?  Czy nam się to podoba, czy nie, znajomość węgierskich liczebników  jest koniecznością dla wszystkich mających kontakty z osobami posługującymi się tym językiem. Z racji naszego sąsiedztwa i bliskości Węgier warto uczyć się języka niemieckiego. Z doświadczenia i podróży wiem, że Węgrzy są bardzo mili dla obcokrajowców i doceniają, gdy goście starają się mówić w języku węgierskim. Wybaczają błędy i zachęcają do konwersacji. Nie wszędzie na Węgrzech porozumiemy się bez problemy w językach angielskim czy niemieckim.

Budapeszt - Węgry

Uczymy się słówek w języku węgierskim pamiętając o wymowie. Nie jest do końca prawdą, że (jak podają autorzy przewodników i rozmówek dla turystów) wymowa w języku węgierskim jest podobna do języka polskiego. Znając jednak podstawowe słownictwo szybko zaczniemy wychwytywać pojedyncze słówka i ich znaczenie. Możemy wtedy też pokusić się o jakąś formę wstępnej analizy gramatycznej i wyłapać podstawowe struktury gramatyczne tego języka.

Większość Europejczyków ocenia gramatykę języka węgierskiego jako trudną. Nie należy się jednak zniechęcać.

Liczby od 1 – 100 język węgierski – liczebniki główne – pod tym linkiem znajdują się fiszki z liczebnikami w języku węgierskim. Pod fiszkami jest tabela z liczebnikami od 1 – 100. Jeśli ktoś nie próbował uczyć się z fiszek powinien odwiedzić link :  Instrukcja – jak uczyć się z fiszek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *